Svařované sítě

Technologie svařování pletiva

Výroba technických sítí

Svařované sítě se používají k různým účelům, především jako technické sítě. Vyrábíme je z různých ocelových materiálů. Sítě svařujeme podle specifikací zákazníka, naše sítě se vyznačují vysokou pevností.

Maximální velikost sítí je 3 m dlouhá x 1,5 m široká.

Výroba v naší společnosti zahrnuje svařované sítě s různými roztečemi ok, naše standardní oka jsou:

  • 20 mm x 20 mm,
  • 25 mm x 25 mm,
  • 50 mm x 50 mm,
  • 75 mm x 50 mm,
  • 100 mm x 50 mm,
  • 100 mm x 75 mm.

Síť může být čtvercová nebo obdélníková. Sítě se liší tloušťkou použitého drátu (od 2 mm do 8 mm) a hmotností (od 2 kg/m2 do 8,9 kg/m2).

Naše silné stránky

Moderní stroje

Zkušení zaměstnanci

Krátké dodací lhůty

Zajištění kvality

široká škála výrobních možností

Z čeho jsou svařované sítě vyrobeny?

Samotná síť může být vysoká 60 cm, 100 cm, 120 cm nebo 150 cm.

Maximální šířka svařovaného pletiva je 2500 mm a maximální délka 3000 mm.

Můžeme vám nabídnout sítě z oceli:

  • obyčejné,
  • pozinkované,
  • nerezová ocel.

Ocelový drát je spojen do sítě svařovací technikou. Výsledné svařované sítě jsou velmi odolné, takže můžeme zaručit jejich používání po mnoho let.

Jaká je technologie výroby svařovaných sítí?

Pokud pro zákazníky vyrábíme standardní svařované sítě nebo sítě na míru, obvykle je vyrábíme z obvodového drátu. Otevřené jsou jen některé. Svařované pletivo se vytváří svařováním kulatých drátů v místech styku. Všechny fáze výroby jsou komplexně prováděny strojově. Máme přesné stroje řízené počítačem, které nám umožňují ohýbat dráty různých průměrů očekávaným způsobem. Jedná se o bodové a tupé svářečky. Při zpracování obvykle používáme pozinkované ocelové dráty a tyče s nízkým obsahem uhlíku. Díky plně automatizovanému svařovacímu systému můžeme dosáhnout vysoké produktivity při výrobě svařovaných sítí.

Použití svařovaných sítí

Z

stínění strojů a zařízení

Z

výplň zábradlí, branek, branek a plotů

Z

oddíly

Z

chovné klece a kotce

Z

filtry a sítka

Z

koše a kontejnery

Z

větrací prvky

Z

síťové kontejnery

Z

zakladače palet

Z

úložné police

Použití svařovaných sítí v mnoha průmyslových odvětvích

Naše svařované sítě se obecně používají v široké škále průmyslových a stavebních aplikací. To je dáno především tím, že jsou snadno obrobitelné.

Sítě z nerezové oceli najdete také v potravinářském a chemickém průmyslu.

Ve skutečnosti můžeme v našem prostředí najít řadu příkladů použití svařovaných sítí. První, co většinu z vás jistě napadne, je oplocení ze svařovaných sítí, které se donedávna používalo především jako technické a průmyslové oplocení. Dnes se stále častěji používají k ohrazení soukromých domů a obytných oblastí.

Mřížky se nacházejí ve špičkových moderních televizních anténách i ve starých anténách. Vyrábějí se z nich nákupní vozíky, police a regály, nákupní koše nebo gabiony, což jsou koše z pletiva, které se plní ozdobnými kameny nebo štípanými kusy horniny. Sítě se používají také k ochraně svahů hor a jako konstrukce protihlukových stěn.

Výhody svařovaných sítí

Výhody svařovaných sítí se projevují na mnoha úrovních. V první řadě je třeba vyzdvihnout jejich neuvěřitelnou stabilitu a tvrdost, které vyplývají přímo ze způsobu jejich výroby. Díky procesu svařování, kdy jsou styčné body drátů trvale svařeny, dosahují mimořádné odolnosti vůči různým mechanickým namáháním. Tato vlastnost je důležitá zejména v souvislosti s jejich praktickým využitím, například jako účinné a odolné ploty chránící prostor před nežádoucími vetřelci. Svařované sítě z nerezové oceli se navíc vyznačují odolností proti korozi. Tyto antikorozní vlastnosti, které zajišťují ochranu proti destruktivním účinkům atmosférických činidel, kyselin nebo alkalických roztoků, umožňují jejich dlouhodobé a spolehlivé používání v podmínkách se zvýšenou vlhkostí nebo v prostředí s vysokou prašností. Stejně důležitá je zmínka o pozinkovaných svařovaných sítích, protože vrstva zinku dále zvyšuje jejich odolnost, chrání je před nepříznivými účinky koroze a eliminuje potřebu další údržby. Výsledná kvalita svařovaných sítí je do značné míry dána výběrem správných surovin a zkušenostmi výrobce – použitím vysoce kvalitních materiálů lze dosáhnout trvanlivosti a výkonu, který splní i ta nejnáročnější očekávání uživatelů.

Svařované gabionové sítě

Gabiony, neboli koše plněné kameny, jsou stále oblíbenějším řešením v pozemním stavitelství a terénních úpravách. Použití svařovaných sítí při výrobě gabionů přináší řadu výhod, které se liší od tradičních metod. Svařovaná síť zajišťuje neuvěřitelnou odolnost a stabilitu gabionové konstrukce. Díky přesnému svařování ve styčných bodech vytvářejí soudržnou síť odolnou proti poškození, která je schopna unést velké kamenné masy. Použití nerezové nebo pozinkované oceli při výrobě těchto sítí navíc přispívá k dlouhé životnosti gabionů a minimalizuje riziko koroze, zejména ve vlhkém prostředí nebo v oblastech vystavených působení silniční soli. Svařované gabiony se dobře osvědčují i z estetického hlediska – přesné svařování zajišťuje rovnoměrné proplétání ok, což má za následek estetický a moderní vzhled. V praxi se tyto typy gabionů často používají pro opěrné zdi, ploty a také pro krajinné prvky, jako jsou lavičky nebo květináče. Jejich modularita v kombinaci s pevností svařovaných sítí z nich činí mimořádně univerzální nástroj v rukou konstruktérů a inženýrů.

Svařované sítě ve formě plotů

Svařované pletivo používané ve formě oplocení kombinuje inovativní výrobní postupy s praktičností a estetikou. Jejich hlavní výhodou je mimořádná pevnost, která je výsledkem procesu svařování, při němž jsou styčné body drátů trvale svařeny, což vede ke zvýšené odolnosti proti různým druhům mechanického poškození. Takové oplocení nejen účinně izoluje a zabezpečuje pozemek, ale má také dlouhou životnost a minimální nároky na údržbu. Díky použití nerezové nebo pozinkované oceli při výrobě těchto sítí jsou tyto sítě odolné proti povětrnostním vlivům, což zaručuje jejich dlouholetou životnost. Estetické vlastnosti plotů ze svařovaného pletiva nejsou náhodné – díky jednotnosti ok, přesným svarům a možnosti personalizace z hlediska velikosti a barvy dokonale ladí s různorodou krajinou a architekturou. Současné urbanistické a architektonické návrhy často používají svařované pletivo jako plotové prvky pro jeho moderní vzhled, funkčnost a přizpůsobivost v kontextu různých potřeb a požadavků. Svařované pletivo je nejen účinnou ochrannou bariérou, ale také atraktivním dekorativním prvkem, který podtrhuje charakter a styl místa.